top of page

Sügis ja rabad

Saabuv sügis kutsub meid rappa. Karged hommikud, auravad laukad, sillerdavad ämblikuvõrgud ja valmivad jõhvikad. On taas algamas uus räätsamatka sügishooaeg, mil ka raba värvub. Päikesetõusul võib rabas kohata tihti fotograafe, kes püüavad päikesekiiri läbi udu; korilasi  rabamätastelt suuremaid jõhvikaid noppimas ning räätsamatkalisi nautimas loodust.  Ka sellel aastal korraldab Raplamaa rabade päeva, mil saab osa võtta põnevatest matkaprogrammidest nii varahommikul kuni hilisõhtul ning ka koos ööbimisega. Tutvu programmiga siin - Turism - Rabav Raplamaa. PuhkaEestis.ee leidub rabadesse viivaid matkaradu, mida saab läbida ka lapsevanrkiga. Tutvu nende võimalustega siin - Matkarajad, kus on hea liikuda ka lapsevankriga (puhkaeestis.ee).  Hea ülevaate raba matkaradadest leiab ka siit - Eesti rabad 2020 – Infoturism. Kui aga soovid kogu rabaeluga tutvuda, et olla giid rabas, siis ülevaatliku info leiab siit - Rabad - Eesti sood

1660637200160.jpg
300783576_3289031254751513_607235123734224392_n.jpg

Euroopa Kaitsealade liit tunnustas rahvusparke

Euroopa Kaitsealade Liit omistas kvaliteedimärgise Matsalu, Lahemaa ja Soomaa rahvusparkidele, millega tunnustatakse piirkondade loodusturismi kestlikku arendamist.

Euroopa Kaitsealade Liidu kestliku loodusturismi sertifikaadi pälvisid esmakordselt kümmet Eesti turismiettevõtjat.

Lahemaa piirkonnast:

  • Lahemaa Ökoturism,

  • Puhta vee teemapark,

  • Ubari Loodustarkuse Keskus,

  • Alutaguse Matkaklubi 

  • Lobi muuseum

Matsalu piirkonnast

Kodade puhkemaja

Salevere Salumäe Loovkoda

Soomaa piirkonnast

  • Matka-Rebane,

  • Piesta Kuusikaru talu,

  • Tipu Looduskool,

  • Soomaa Puhkeküla 

  • Viis aastaaega.

Looduses liikumine võib tunduda meile nii iseenesest mõistetav. Aga kas ka kõigi jaoks on see nii?

Meil on hea meel jagada meie liikme Puhta Vee Teemapark avas 22. mail, matkaraja, mis on suunatud liikumispuudega inimestele.

Ka sina saad muuta liikumispuudega inimestele looduse kättesaadavaks annetades liikumispuuetega inimeste transpordikulude katmiseks tulevastele looduskäikudele. Panuse saad kanda Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu kontole IBAN: EE931010022011848009, selgituseks "loodusretkede korraldamiseks"

 

Kui tunned, et soovid toetada organisatsiooni, mis panustab Eestimaa metsade säilimisse ja säästmisesse, siis saad oma panuse anda siin  https://www.eestimetsaabiks.ee/toeta/

Teeme koos head!

Matkasoovitused

Mushroom picking_Ken Murk(4).jpg
bottom of page