Eesti looduse päev

Eesti loodusgiidid ja turismiettevõtjad kutsuvad tähistama Eesti looduse päeva 14. ja 15 augustil 2021.a. matkadega üle Eesti.

Eesti looduse päev on riigiasutuste, vabaühenduste, mäluasutuste, loodusturismiettevõtjate ja kõikide loodussõprade ühine ettevõtmine, millega soovitakse ühe pika nädalavahetuse jooksul pakkuda valikut nendest võimalustest, kuidas Eesti loodust paremini väärtustada ja hoida. Eesti looduse päev on ühtlasi ka kõigi loodussõprade päev, et viibida, õppida ja õpetada meie looduses.

Eesti looduse päeva korraldamine on seotud Eesti esimese looduskaitseala, Vaika linnukaitseala sünnikuupäevaga 14. augustil 1910. Just siis  sõlmiti Riia Loodusuurijate Seltsi ja Kihelkonna kirikumõisa vahel rendileping, mille järgi läksid Vaika linnusaared viie tsaariaegse kuldrubla eest 6 aastaks Riia Loodusuurijate Seltsi valdusse.

2021. aastal tähistame Eesti looduse päeva juba neljandat korda. Selle päeva eesmärk on kutsuda meie loodusseltside, -ühingute, –muuseumide ning -organisatsioonide abil inimesi Eesti loodust paremini tundma õppima, väärtustama ja hoidma. Päeva tunnuslause on „Tunne kodumaa loodust ja kultuuri“.

Hülgevaatlusretked ja loodusmatk Prangli saarele

Räätsamatk Valgerappa Soomaa rahvuspargis

Meresüstamatk Hiiumaa laidudel

Loodusmatkad Puhta vee teemapargis Metsamõisas ja Äntu järve randadel

Hansareiside reis Kihnu saarele

Loodusmatk Capture Estoniaga Läänemaal

Karuvaatlus Alutagusel

Öömatk Lahemaa rahvuspargis 

Meresüstamatk Mohni saarele

SUPi suursõit Naissaarele

Kanuumatk Võhandu jõel

Kanuumatk Ahja jõel

Jalgsimatk Puhtu-Laelatu kaitsealal