top of page

Loodus kui lillemeri

Nüüd on kätte jõudnud võrratu hetk looduses - iga päevaga puhkevad üksteise võidu õide uued käpalised, aasalilled, metsmarja taimed ja puud. Praegu õitsevad on jumalakäpp ja arukäpp täies õies, kuldking juba alustas, soojemates kohtades avas õied hall käpp, suur käopõll alustab kohe - kohe õitsemist, usutavasti on kohe lahti ka valge tolmpea. Vööthuul-sõrmkäpp ajab soodsates kohtades pungasid ja tulemas on näha ka täpilist sõrmkäppa. Kuulu järgi on täies õies väike käopõll ja samuti võib loota, et ka koralljuur. Teistest dekoratiivsetest liikidest tasuks mainida anemooni ehk metsülast, kes on teeäärsetel alvaritel ja niitudel juba kohati suurte kogumikena õitsemas. Tänavu on dekoratiivsel metsalillel hammasjuurel hea aasta, liik on praegu täies õies ja neid on oluliselt rohkem kui varasemalt. Lõhnav madar e. lõhnav varjulill - väga dekoratiivne salumetsade taim - on massilisem kui kunagi varem ja kohemaid täies õies. Veel tundub olevat hea aasta mitmesugustele kannikestele. Praegu tasub otsima minna ka pääsusilmi ja kullerkuppe - paljude inimeste lapsepõlvelilli. Kohe alustavad õitsemist ka maikellukesed (piibelehed). Loodus on täis lapsepõlve lõhnasid. Haruldaste käpalistega saab tutvuda siin - LIIGID – Eesti Orhideekaitse Klubi. 

Uudiskirja toimetab Marilin Pehka, info@loodusturism.com, tel 5105441

DJI_0397-HDR HMAntson.jpg
DJI_0397-HDR HMAntson.jpg

Matkaideed

Kindlasti saab olema sellel aastal põnev aeurulaua ehk SUP-laua hooaeg. Matkamine jõgedel, laugastel, järvedel on üks võimalus. Arulauaretked sobivad sulle ka juhul kui sul puudub eelnev aerulaual sõitmise kogemus. Avaramatel veekogudel on hea harjutada aerulaual püsimist, erinevaid sõidustiile ja lauaga manööverdamist. Aerulauaga sõitmine on lihtne ja mõnus ajaveetmisviis kõigile. Aerulauaretked sobivad kõigile, kes tahavad liikuda veel tänapäevasel ja trendikal moel. Aga miks mitte proovida ka SUP-laua joogat päikese loojangul?! Kui tundus põnev, siis tutvu matkavõimalustega siin! 

Tõukeratas kui matkamiseks hea vahend. Kas oled proovinud? Tõukeratta matkamine ei ole nii sportlik, ei pea oskama rattaga hästi sõita, alati saab jala maapinnale toetuda ja mõnus on kulgeda kitsastel matkaradadel. 

Tõukerattasõit ise on lõbus, jõukohane ja kergesti õpitav kõigile ning pakub omamoodi elevust. Lükkad ühe jalaga hoogu, teisega seisad tallalaual - on ju imelihtne. Igaüks saab hakkama. Tõukerattasõidud sobivad nii koolilastele kui ka täiskasvanutele. Sellega sõitmine ei koorma liigeseid ja annab lihastele hea toonuse. See on sobiv ratas looduses liikujale east hoolimata. 

Kui soovid matkale minna, siis võta ühendust Tõukerattamatkad - Matkajuht, Tõukerattamatkad - Loodusturism.ee, 

Koprasafari ja kanuuga jõele. Kas sa oled käinud päikeseloojangu ajal jõel kopraid vaatlemas? Soovitame kogeda just õhtul hämaruses ja väikuses kanuuga matkamist ning looduse kuulatamist. Ainult vaikuses on võimalus kohtuda metsloomadega ja õhtu hämrasuses enne päikeseloojangut nn kanapidmeduse ajal ka kobrastega. Boonuseks on veel maallised fotojäädvustused päikeseloojangust ning värvidemängust peegelduval veel. Kui tundu põnev, siis võta ühendust - Koprasafari | Soomaa.com, Valgete ööde kanuumatkad | Nature Tours Estonia

Põnevad sündmused looduses!

Looduses liikumine võib tunduda meile nii iseenesest mõistetav. Aga kas ka kõigi jaoks on see nii?

Meil on hea meel jagada meie liikme Puhta Vee Teemapark avas 27. mail, matkaraja, mis on suunatud liikumispuudega inimestele.

Ka sina saad muuta liikumispuudega inimeste looduse kättesaadavaks annetades liikumispuuetega inimeste transpordikulude katmiseks tulevastele looduskäikudele. Panuse saad kanda Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu kontole IBAN: EE931010022011848009, selgituseks " loodusretkede korraldamiseks".

Teeme koos head!

liikumispuudega_matkale.jpg
bottom of page