top of page

Esimene lumi ja talverõõmud

Talv saabub alati ootamatult, nii tuli ka esimene lumi. Saaremaal, Hiiumaal ja Lõuna-Eestis Haanjas ning Tartus saab suusatada. Saabunud külmakraadid panevad suusakeskused lund tootma, et enne temperatuuri muutumist saaksid rajad tehtud. Hea ülevaate leiab   Terviserajad.ee kodulehelt.

Külmakraadid tekitavad ka uisujääd ja kaanetavad veekogusid. Uisuhuvilistele soovitame minna esimesed korrad matkale koos retkejuhiga, sest siis on tagatud turvalisus. Uistuama viivad meie liikmetest Matkajuht OÜ, Loodustursim.ee, Natourest OÜ, Uuejärve Matkapesa OÜ ja Prangli Reisid OÜ. Kui veekogude jääpaksus on kindel ja päästeameti poolt lubatud, siis soovitame jälgida Facebooki gruppi nagu näiteks "uisutajad looduses". Sealt saab operatiivset infot jääolude kohta.

Jõuluhooaeg on algamas ning meie oleme liikmetega koostanud mõnusa jõulumenüü looduses. Tutvu lähemalt siit - Eesti Loodusturismi Ühing | Facebook. Kui hakkad meie Facebooki lehte jälgima, siis oled kursis meie poolt korraldatavate matkadega. 

Mushroom picking_Ken Murk(1) (1).jpg

Ühing käis välisturgudel Eesti loodust ja ühingu liikmeid tutvustumas

Sellel aastal sügisel otsustas ühing osa võtta Eesti Turismiosakonna kontaktsündmustest ning esindas ühingut Hollandis, Belgias ja Soomes.

Tulemas on veel kohtumine reisikorraldajatega Saksamaal, 29.11 kuupäeval.

 

Hollandi ja Belgia kontaktsündmuse kokkuvõtte koostas seal osalenud Mart Reimann.

 

ELTÜ esindatus nendel sündmustel oli väga vajalik ja kasulik. Mõlemal turul on loodushuvi kasvamas ning trend lähiturgude (mille hulka käib ka Eesti) külastamisest süvenemas. Kontaktsündmusel osales üle 70. mne reisifirma, seda nii Hollandis kui ka Belgias. Põhjalikumalt sai vesteldud mõlemas linnas rohkem kui kümne reisikorraldajaga. Enamasti korraldati reise Põhja-Euroopasse, kogu Euroopasse või siis globaalselt. Üks huvitavamaid reisikorraldajad korraldas reise Põhja-Euroopast kuni Lõuna Aafrikani nimetades seda “Jet lag free travel”. 

 

Kliendiprofiililt ei olnud spetsialiste ja harcore loodusturiste. Enamasti räägiti kas jalutamisest ja lihtsamatest seiklustegevustest: jalgrattamatk, kanuumatk, süstamatk. Süvahuvidega linnuturiste või botaanikahuvilisi ei täheldanud. Huvi tekitasid rabamatkad nii räätsadel kui laudteedel, karuvaatlus, väikesaared ja hülgevaatlus nii paadiga kui süstadel, jalgratta- ja kanuumatkad.  Vanuserühmadest olid esindatud nii noortele kui pensionäridele  spetsialiseerunud reisikorraldajad. Ca pooled tegelesid individuaalide ja peredega ning teine pool gruppidega. Individuaalide perede reisikorraldus seisnes selles, et reisikorraldaja lepib kokku ööbimised ja tegevused ning klient ise autoga või siis ühistranspordiga säidab teenusepakkuja juurest teenusepakkuja juurde. Rühmareisijad soovisid all inclusive pakette. 

Väga oluliseks peeti ka ühistranspordi ehk rongiliikluse olemasolu, et vältida lennureise.
Eesti tundus olevat ikka täiesti uus sihtkoht. Veidi üle poolte osalejatest vabandas ja ütles, et Eesti ei ole veel kahjuks nende sihtriikide hulgas.  

Põnevad küsimused -  kus me ikka asume; kas me oleme suurem või väiksem kui Saksamaa ja Prantsusmaa.

Kõikidest kontaktidest üks oli käinud varem Eestis räätsamatkal ja üks oli käinud Tallinnas. Kõik, kellega ma kohtusin, olid meie loodusturismitoodetest innustunud ning lubasid varsti FAM tuure organiseerima hakata.

 

B2B kohtumine Soome reisikorraldajatega ja Mardilaat Helsingis, kokkuvõtte koostas Marilin Pehka.

Soome reisikorraldajatega kohtumisel vestlesin 6 kontaktiga. Kokku osales 24 ettevõtet. Enamus neist olid huvitatud hotellide pakkumistest ning linnatuuridest. Konkreetselt loodusturismist huvitus 5 ettevõtet ning Soome Mardilaada korraldaja Tuglase Selts. Viimasega lepiti kokku koostöös tutvustada Eesti loodust Tuglase Seltsi ajakirja vahendusel. Tuglase Seltsil on üle 3000 liikme, kes kõik on huvitatud Eestimaa loodusest. 

Teised kontaktid olid huvitatud kuni 1. tunni autosõidu kaugusele Tallinnast jäävatest loodusobjektidest ning aktiivteenuste pakkujatest ärireisi gruppidele. Üks ettevõte soovib järgmiseks suvehooajaks koostada kuni 6 päevast jalgsimatka marsruuti ning soovib ideid, kus võiks selliseid matkatuure läbi viia koos majutuse, toitlustamise ja kultuurilise programmiga. 

Soome Mardilaat.

Hinnanguliselt külastab mardilaata 2 päeva jooksul 15 000 külastajat. Sellel korral võib hinnanguliselt öelda, et 40% külastajatest oli vanem generatsioon, kellel on minevikus olnud kokkupuude Eestiga. Ca 30% külastajatest oli Soomes elavad eestlased, kes külastavad kodumaad vähemalt kord kuus.  Ca 30% külastajatest oli keskealised ja lastega pered, kes tundsid huvi linnapuhkusest Tallinnas, Saaremaa külastusest või päevasest väljasõidust Tallinnast. Nendest viimasest ca 30% pea pooled huvitusid ka looduses viibimisest. Üllatuseks ja tõesti huvi pakkuvaks osutus ühingu Facebooki lehel pakutavad avatud matkad. Lisaks huvituti ka kuni 3. päevastest jalgrattamatka marsruutidest koos majutuse pakkumisega, mida sooviti iseseisvalt. 8. korral tunti huvi ka linnuvaatluse vastu. 

Enamus eestlastel, kes kord kuus kodumaad külastavad, ei ole aega looduses matkamiseks ning keskenduvad pigem sugulaste külastamiseks ja näpistavad aega SPA puhkusele. 

Looduses liikumine võib tunduda meile nii iseenesest mõistetav. Aga kas ka kõigi jaoks on see nii?

Meil on hea meel jagada meie liikme Puhta Vee Teemapark avas 22. mail, matkaraja, mis on suunatud liikumispuudega inimestele.

Ka sina saad muuta liikumispuudega inimestele looduse kättesaadavaks annetades liikumispuuetega inimeste transpordikulude katmiseks tulevastele looduskäikudele. Panuse saad kanda Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu kontole IBAN: EE931010022011848009, selgituseks "loodusretkede korraldamiseks"

 

Kui tunned, et soovid toetada organisatsiooni, mis panustab Eestimaa metsade säilimisse ja säästmisesse, siis saad oma panuse anda siin  https://www.eestimetsaabiks.ee/toeta/

Teeme koos head!

Matkasoovitused ja sündmused

Allolevalt leiad mõnusa jõulumatkamenüü:

Uisumatkad

Loodusturism.ee – Rubina Nature Reserve

Jõulu- ja talvised matkad

Kui siit tundub mõni matk põnev, siis ole kena ja registreeri ennast esimesel võimalusel, sest siis teavad matkakorraldajad sinuga arvestada.  Kui aga mõni aeg ei sobi, siis tea, et kõiki neid matkasid saad sa tellida kokkuleppel matkakorraldajaga ka oma seltskonnale sobival ajal.

130759938_10158894102755119_905048190165769460_n.jpg
bottom of page