top of page

Isadepäev ja pimedad õhtud looduses

On saabunud raagus ja sombune sügis, pimedad õhtud ja esimesed külmkraadid. Öeldakse, et ei ole olemas halba ilma kui on olemas õige riietus ja varustus. Igatahes julgustame jätkama liikumist looduses ning nautima pimedaid õhtuid pealampide või laternate valguses. Õdus lõkkeõhtu metsas lõkkevorstide ja vahukommidega lisab matkamaitset. Siinkohal häid näited kihiliseks riietumiseks leiab MatkaSpordi kodulehelt. Põnevaid mõtteid leiab ka Romet Vaino soovitustest Sportland Magazini artiklist. 

Ideid ja soovitusi pimedas tegevusteks leiab ka PuhkaEestis.ee lehelt. 

Hea põhjuse koosviibimiseks on ka isadepäeva tähistamine looduses. Mis saab olla veel parim kingitus kui veeta koos aeg kallitega. Eestis peetakse isadepäeva iga novembrikuu teisel pühapäeval. Isadepäev on tähtpäev, millega märgitakse meeste rolli laste kasvatamisel ning avaldatakse tänu isadele ja vanaisadele. Meie liikmete poolt leiad taas põnevaid matkaideid nädalavahetuseks siit - põnvad matkad looduses.

Mushroom picking_Ken Murk(1) (1).jpg
Brown-Bear.jpg

Alutaguse rahvuspark

Alutaguse on Eesti üks ürgsema loodusega metsarikkamaid piirkondi, mis meenutab taigat. Matkarajad, rohked metsad ja sood. Siin leiab omale koha nii vaikuse nautleja kui ka korilane või seikluste otsija.

 

Rahvuspargi pindala on 44 331 ha ja moodustati 2018. aastal. Sinna jäävad 11 kaitseala – Puhatu, Agusalu, Muraka ja Selisoo looduskaitseala, samuti Kurtna, Smolnitsa, Jõuga, Iisaku, Struuga ja Mäetaguse maastikukaitseala ning Narva jõe ülemjooksu hoiuala. Rahvuspargi eesmärgiks on Ida-Eestile omaste ulatuslike soo-, metsa- ja rannikumaastike ning kultuuripärandi kaitsmine ja tutvustamine. 

Rahvuspark hõlmab valdavat osa Alutaguse madalikust. Piirkonna eripäraks on läbi aegade olnud hõre inimasustus ja kõrge loodusmaastiku osakaal, tuumiku moodustavad ulatuslikud soo- (23 855 ha ehk 54%) ja metsamaastikud (18 759 ha ehk 42%).

Oleme kuulnud lugusid, kuidas seal võib kohtuda karuga ning tunnetada ennest ürgse looduse rüppes. 

Natourest OÜ Alutaguse karuonnidest on väga hea võimalus näha ja pildistada karusid, teisi metsloomi ning linde. Alutaguse on teada-tuntud karukants, umbes pooled Eesti 1000-st mesikäppadest elavad sealsetes metsades ja soodes. Meie onnid asuvad Alutaguse lääne osas, Sirtsi soo lähistel, Tallinnast ja Tartust pooleteise tunni autosõidu kaugusel. Ja kui karud on end talveunne sättinud, siis suudab Bert Rähni viia matkahuvilisi metsa mööda karujälgi matkale. Tutvu täpsemate võimalustega siit - Karuvaatlus Alutagusel - NaTourEst

 

Selisoosse räätsamatkale viib Teid aga Matkajuht OÜ ja Levo Tohva. Tutvu matkavõimalustega siin - Matkajuht
 

Looduses liikumine võib tunduda meile nii iseenesest mõistetav. Aga kas ka kõigi jaoks on see nii?

Meil on hea meel jagada meie liikme Puhta Vee Teemapark avas 22. mail, matkaraja, mis on suunatud liikumispuudega inimestele.

Ka sina saad muuta liikumispuudega inimestele looduse kättesaadavaks annetades liikumispuuetega inimeste transpordikulude katmiseks tulevastele looduskäikudele. Panuse saad kanda Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu kontole IBAN: EE931010022011848009, selgituseks "loodusretkede korraldamiseks"

 

Kui tunned, et soovid toetada organisatsiooni, mis panustab Eestimaa metsade säilimisse ja säästmisesse, siis saad oma panuse anda siin  https://www.eestimetsaabiks.ee/toeta/

Teeme koos head!

Matkasoovitused ja sündmused

Allolevalt leiad valiku avatud matkadest, kuhu saab liituda üksi, kaksi või kolmekesi:

Sügisvärviline kanuumatk Ahja jõel

Isadepäeva avastusretk Aidus. Sinised fjordid, mäed, kõrbed

Isadepäeva avastusretk räätsadega ja lõkkepiknik

Avastusretk valgusparvedel Rummu vanglasse

Taevaskoja avastusretk e-fat ratastel

Isadepäeva hobuvankrisõit ühele perele.

Kui siit tundub mõni matk põnev, siis ole kena ja registreeri ennast esimesel võimalusel, sest siis teavad matkakorraldajad sinuga arvestada.  Kui aga mõni aeg ei sobi, siis tea, et kõiki neid matkasid saad sa tellida kokkuleppel matkakorraldajaga ka oma seltskonnale sobival ajal.

Ette tellimisel oma seltskonnaga matkale:

Põlislooduse avastusretk Mündi rappa

Tõukerattamatkad Soomaal

Kanuumatkad Soomaal

Laternamatk põlisloodusesse ja lõkkeõhtu

Räätsamatkad Soomaal

Pannkoogihommik Emajõe-Suursoo rabasaarel

312798355_2433821030089976_1663637135784302254_n.jpg
bottom of page